1. Pradžia
  2. /
  3. Naudinga informacija
  4. /
  5. 10 patarimų, kaip išvengti neplanuotų pramoninės įrangos gedimų

10 patarimų, kaip išvengti neplanuotų pramoninės įrangos gedimų

Nė vienas privataus ar viešojo sektoriaus verslas nenori, kad jo gamybos ar veiklos procesai sustotų dėl neplanuotų įrangos gedimų. Dėl jų gali būti patiriami milžiniški finansiniai nuostoliai, darantys įtaką ir įmonių konkurenciniam pranašumui. Svarbu įvertinti tai, kad gamybinėse įmonėse naudojama įranga didžiąją laiko dalį veikia itin didelėmis apkrovomis ir norint ją apsaugoti nuo avarijų, būtina imtis prevencinių veiksmų bei užtikrinti nuolatinę priežiūrą.

Įvairių mechanikos, elektros ir automatikos įrengimų remonto paslaugas teikiantys „Axioma serviso“ specialistai kiekvieną dieną susiduria su neplanuotų gedimų šalinimu. Daugiau nei 20 metų patirtį turintys profesionalai šiame straipsnyje pateikia 10 vertingų patarimų, kurie padės išvengti neplanuotų įrangos gedimų ir veiklos procesų stabdymo.

1. Įrangą naudoti bei prižiūrėti griežtai laikantis gamintojo nurodymų ir rekomendacijų

Kone kiekvienas įrenginys turi techninę dokumentaciją, kurioje gamintojas pateikia jo priežiūros rekomendacijas ir naudojimosi nurodymus. Laikantis šių instrukcijų yra sumažinama avarinių gedimų rizika, užtikrinamas ilgalaikis įrangos tarnavimas ir maksimalus efektyvumas. Dėl to, specialistai rekomenduoja šią dokumentaciją laikyti prieinamą visiems, su naudojamais įrenginiais susijusiems, įmonės darbuotojams.

2. Sudaryti profilaktinės priežiūros grafiką ir paskirti atsakingą darbuotoją

Įvertinę turimą įrangą ir jos priežiūros poreikius, sudarykite priežiūros grafiką. „Axioma serviso“ profesionalai pataria į tvarkaraštį įtraukti net smulkiausius darbus tokius, kaip tepalų keitimas bei numatyti jų periodiškumą. Sudarius techninės priežiūros planą, reikia nepamiršti paskirti už tai atsakingą darbuotoją. Jis turės įgyvendinti numatytą planą, užsakyti reikalingus komponentus bei registruoti atliktus darbus.

Jeigu savo įmonėje neturite tokių kompetencijų turinčio žmogaus, rekomenduojama šią užduotį perduoti išorės įmonei. Svarbiausia yra išsirinkti kompetentingus priežiūros specialistus, kurie ne tik atliks pavestas užduotis, bet ir pasiūlys sprendimus, kurie padidins įrangos efektyvumą, ilgaamžiškumą.

3. Nepamiršti reguliariai tikrinti skysčių lygį bei filtrų būklę

Skysčių lygio ir filtrų būklės tikrinimas yra dar viena svarbi įrangos priežiūros dalis. Esant žemam skysčių lygiui, įranga gali perkaisti arba netinkamai veikti, o dėl nešvarių filtrų gali sumažėti oro ar skysčių srautas ir nukentėti įrangos efektyvumas. Norint, kad įranga veiktų nepriekaištingai ir be trikdžių, reguliarus skysčių ir filtrų tikrinimas bei keitimas yra labai svarbus, todėl rekomenduojame tai atlikti reguliariai.

4. Registruoti įvykdytus pakeitimus

Atlikus bet kokius įrangos techninės priežiūros veiksmus – juos registruokite. Tai gali pasirodyti nereikalinga, bet šie užrašai jums padės ateityje sukurti tikslesnius grafikus bei įrodyti gamintojui, kad laikėtės jo nurodytų rekomendacijų.

Tai daryti galite paprastuoju būdu (kompiuteryje ar užrašų knygelėje) arba pasinaudoti automatizuotais įrankiais, pavyzdžiui CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) valdymo sistema. Tai kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema, suteikianti efektyvias, mažai sąnaudų reikalaujančias priemones eksploatuojamos įrangos priežiūros darbams valdyti ir inventoriui kontroliuoti.

5. Pasirūpinti aukštos kokybės atsarginėmis dalimis

Norint užtikrinti pramoninės įrangos ilgaamžiškumą, būtina naudoti aukštos kokybės atsargines dalis. Greitai susidėvinčius ar periodiško keitimo reikalaujančius komponentus patariame užsisakyti iš anksto. Taip sutaupysite brangaus laiko, nes nereikės laukti, kol tiekėjas jas pristatys ar net pagamins. Taip pat – netaupykite kokybės sąskaita. Prastesnės kokybės komponentai yra daug pigesni, tačiau jie greičiau genda ir nusidėvi. Investuodami į kokybiškas dalis užtikrinsite, kad jūsų įranga veiktų ir tarnautų daugelį metų.

6. Stebėti įrenginių būklę

Suplanuoti techninę priežiūrą nepakanka – „Axioma serviso“ specialistai pataria nuolat stebėti naudojamos įrangos būklę. Pramoniniams įrenginiams gyvybiškai svarbūs komponentai, kaip vamzdžiai ar jungiamosios detalės, laikui bėgant dėvisi nevienodu greičiu, todėl reikia laiku pastebėti net mažiausius pasikeitimus. Pavyzdžiui, vamzdynuose reikia pamatyti ankstyvus korozijos požymius ar atsilaisvinusias jungiamąsias detales.

7. Palaikyti švarią bei lengvai pasiekiamą įrangą

Reguliarus įrangos valymas yra dar vienas svarbus techninės priežiūros etapas. Įsitikinkite, kad naudojate gamintojo rekomenduojamas valymo priemones ir metodus. Nepamirškite to įtraukti į techninės priežiūros darbų grafiką. Taip pat, reikėtų užtikrinti, kad įranga būtų lengvai pasiekiama, kad galėtumėte ją reguliariai valyti, tikrinti ir prižiūrėti.

8. Išsiaiškinti gedimų priežastis

Jei įranga sugedo, pirmiausia reikia ją suremontuoti. Tačiau yra labai svarbu žinoti ir gedimo priežastį bei kas gali padėti išvengti gedimo pasikartojimo ateityje. Pavyzdžiui, jei vamzdis korozuoja, turite nustatyti, kas sukėlė koroziją. Jei žalą sukėlė mikroorganizmai, skystį reikia apdoroti antimikrobinėmis medžiagomis. Jei tai cheminė erozija – vamzdžius reikia iškloti antikorozine danga.

9. Rinktis mažiau priežiūros reikalaujančią įrangą ir komponentus

Siekiant maksimaliai sumažinti gedimų riziką, „Axioma serviso“ specialistai rekomenduoja išanalizuoti naudojamus įrengimus ir sistemas bei surasti juose komponentų, kuriuos galėtumėte pakeisti inovatyvesniais, efektyvesniais. Pavyzdžiui, galite pasirinkti pneumatinę, o ne elektrinę pavarą ar įrengti termoplastinius vamzdžius vietoje įprastų, kurie reikalauja atidesnės priežiūros.

10. Jei nežinote – kvieskite profesionalus

Nors jūsų komanda gali atlikti daugybę techninės priežiūros užduočių, kartais geriausia patikėti savo įrangą profesionalams. „Axioma serviso“ specialistai gali ne tik nustatyti pagrindines gedimų priežastis bei atlikti sudėtingus remonto darbus, bet ir patarti, kokių veiksmų imtis, kad gedimas nepasikartotų ateityje ir net vykdyti periodinę daugelio jūsų įmonės įrengimų priežiūrą.

Norite sužinoti daugiau? Susisiekite su mūsų komanda čia.